O FIRMIE

Techne to pochodzące ze starożytnej Grecji pojęcie łączące sztukę i rzemiosło

Galeria TECHNE to miejsce prezentujące wyjątkową i starannie wyselekcjonowaną kolekcję nowoczesnej biżuterii, wybraną zgodnie z najnowszymi trendami ale też z szacunkiem dla kanonów sztuki jubilerskiej. Nasze kolekcje są osadzone w aktualnych trendach, przykuwają uwagę i fascynują formą. Biżuteria TECHNE jest jak nowoczesna kobieta - zachwycająca, piękna i niezwykle różna! TECHNE łączy piękno z jakością współpracując z najlepszymi projektantami.

Galeria TECHNE powstała w 1996 roku z pasji do biżuterii oraz fascynacji designem. Jej założycielką jest historyk sztuki Anna Sokolnicka-Elzanowska, której rodzinna tradycja jubilerska sięga XIXw. Rodzina związana jest z branżą od 1873r. kiedy to powstała w poznańskim Bazarze firma W.Szulc założona przez pradziada właścicielki. Firma z czasem przeniosła swą siedzibę na plac Wolności 5 w Poznaniu, gdzie dziś działa galeria TECHNE. Walerian Szulc stworzył firmę, która koncentrowała się na sprzedaży wyjątkowych zegarków, a potem biżuterii. Jego syn Stanisław, był postacią wybitną, obdarzoną wieloma talentami, co pozwoliło mu rozwinąć firmę jubilerską, która uznawana była za jedną z najlepszych w przedwojennej Polsce. Firma jubilerska W.Szulc działała zarówno w Poznaniu jak i w Warszawie. Prezentowała swoje wyroby na najbardziej prestiżowych wystawach w tym na Wystawie Światowej w Nowym Jorku w 1939r. 

Córka Stanisława Danuta została pierwszą kobietą-mistrzem złotniczym w Polsce. Prowadziła firmę w Poznaniu po II wojnie światowej zdobywając miedzy innymi nagrodę na wystawie rzemiosł w Berlinie w 1952r, W związku z restrykcjami jakie narzuciła władza komunistyczna, firma dla dobra pracowników została zamieniona w Spóldzielnię Juwelia i działała tak wiele lat. Danuta z Szulców Sokolnicka projektowała biżuterię też dla Rytosztuki i była rzeczoznawcą biżuterii. 

Nowa rzeczywistość po 1989r. pozwoliła rodzinie odzyskać stopniowo kamienicę, w której istniała firma. I tak po latach, w 1996 roku rodzina znowu zaczęła prowadzić w tym miejscu działalność związaną z biżuterią. Tym razem w nowej odsłonie koncentrującej się na nowoczesnym wzornictwie.

Od momentu powstania TECHNE jest miejscem, w którym wiele się dzieje: wystawy, pokazy, spotkania. To nie tylko salon z biżuterią ale też miejsce spotkania ciekawych ludzi, których łączy wrażliwość i zainteresowanie wyjątkową biżuterią.


TECHNE wyrasta z TRADYCJI JUBILERSKIEJ, ceni DOBRY DESIGN, szanuje INDYWIDUALNOŚĆ, kocha PIĘKNO, śledzi TRENDY, poszukuje NOWOŚCI!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl